top of page
IMG_2215.jpg

Okraje Design POP UP
3/12/2022 — 22/12/2022

Prodejní výstava českého designu v Táboře

SKLO / ŠPERKY / KERAMIKA / TEXTIL

TÁBOR, Žižkova 250

(za Střelnicí)

Otevřeno PÁ–SO–NE

10:00–17:00

Ostatní dny dle informací na sociálních sítích nebo dle telefonické dohody 

+420 608 24 81 83

Okraje Design POP UP - prodejní výstava českého designu v Táboře. Těšit se můžete na náš výběr designérů: Mariana Berec, studio Dechem, Durch Duo, Miroko Maroko a Tyformy.

 

Mariana Berec

Pro šperkařskou tvorbu Mariany Berec je charakteristický minimalistický přístup, čistá geometrie a elegance. Tvarově jednoduché šperky často záměrně narušuje. Jsou ozvláštněny specifickou strukturou nebo naopak vysoce lesklým povrchem. Klasické podoby šperku doplňuje o experimenty s netradičními materiály a novými technologickými postupy. Pro letošní Designblok připravila novou kolekci šperků s názvem BEZIER, která vychází z parametrické křivky vyvinuté Pierrem Bézierem. Šperk je hybridní kombinací tradiční náušnice a ear cuffu, který kopíruje tvar ucha.

 

DECHEM

Studio Dechem tvoří designéři Michaela Tomišková a Jakub Janďourek, kteří vyprávějí prostřednictvím svých ručně vyráběných skleněných výrobků sofistikovaný příběh o materiálech, tradičních výrobních technikách a lyrických formách. Jádro práce studia představují vlastní kolekce současných designových produktů tvořených s mistrovskou precizností sklářského umění a s respektem k původním řemeslům. Studio DECHEM tvoří skleněná svítidla a minimalistické dekorativní a broušené předměty. Lampy, vázy a další dekorativní předměty svými přirozenými formami připomínají předměty z každodenního života nebo z vašeho dětství.

 

Durch Duo

Durch Duo je Anežka Podzemská a Dana Elsterová, které studio založily krátce po absolvování Textilní tvorby na pražské VŠUP v roce 2012. Od té doby tvoří koberce, polštáře, deky a další interiérové doplňky. Durch je jarní bouře, hustá mlha, hřebeny skal, plující věneček po lesním potůčku, běh ranní rosou, teplo zvířecí srsti. Durch je intenzita dojmů. Hlavním aspektem jejich tvorby je souhra materiálů, hravost a osobitost. Inspiraci čerpají z nekonečných dojmů a pocitů z přírody. V jejich tvorbě se zaměřují i na zpracování české ovčí vlny, jejíž produkce u nás v posledních letech rapidně klesá. Na tuto problematiku upozornily například v projektu PASTVA, kdy navrhly kolekci vlněných koberců, k jejichž výrobě je použita výhradně vlna z českých ovcí.

 

Miroko Maroko

Mirka Mitísková alias Miroko Maroko je grafická designérka, která se kromě zakázek věnuje své největší vášni - hvězdným mapám. Svou první hvězdnou mapu vytvořila v devíti letech. Do velkolepých, přesně vypočítaných map hvězdné oblohy vkládá něhu, jemnost a řemeslnou autenticitu. „Přesností svých map chci oslovit i odborné publikum. Je ale naprosto v pořádku, když si nezasvěcený divák užije pouze estetickou stránku, ponoří se do ní, zasní se… Lidé dnes málo sní,“ vysvětluje autorka. Miroko Maroko pracuje na mapách v temné komoře technikou kontaktní kopie. Barytové fotopapíry nabízí neuvěřitelnou škálu černých barev. „Je to celé o čase a o světle, stejně jako noční obloha. Snažím se zkrátka zpomalit čas… Čas a světlo”, dodává Miroko Maroko.

 

TYFORMY

Studio TYFORMY zaměřující se na tvorbu užitých předmětů z porcelánu vede Pavla Vachunová. Ateliér se profiluje specificky pojatými šperky, často se stříbrným či zlatým pokovem, užitým porcelánem i velkými exteriérovými plastikami často inspirovanými krajinou a lokálními specifiky. Za kolekci Kořenáče vyrobenou ve spolupráci se sochařem Adamem Kovalčíkem získalo studio v roce 2019 nominaci na cenu Czech Grand Design za Objev roku. Studio TYFORMY je svou moderně pojatou porcelánovou tvorbou dalším z důkazů, že spojení tradice a současného designu může dokonale fungovat.

bottom of page