top of page

 Výtvarné kurzy v galerii Okraje 

 Profesionální lektoři a individuální přístup 

Kurzy pro děti

Kurzy malby tábor
Oslava Tábor Okraje
Dílna pro rodiče s dětmi

Kurzy pro dospělé

Malba a kresba tábor Okraje
seniori.jpeg
Výtvarný kurz Tábor Okraje
tabor_small.jpg

Proč si vybrat právě naše kurzy?

 

Náš ateliér se nachází v historickém centru Tábora a nabízí velmi příjemné a inspirativní prostředí. Ke každému dítěti i dospělému přistupujeme individuálně a ve výuce zohledňujeme věk, pokročilost i záliby účastníka kurzu, protože žádní dva lidé nejsou stejní a každý má svoji jedinečnou cestu.

 

Cílem kurzů je objevit vlastní osobnost a nebát se „projevit své vlastní já“, stát se vnímavější k sobě samému, ale i ke svému okolí. Dbáme na to, aby se účastníci seznámili s klasickým pojetím výtvarného vzdělání a osvojili si základy výtvarné tvorby: perspektivu, stínování, rytmus, kompozici, vyjádření prostoru, míchání a nanášení barev. Stejně tak důležitý je i vhled do současných tendencí. Jsme úzce napojení na výtvarníky z umělecké scény a v naší výuce reagujeme na aktuální trendy.

Ukázky prací účastníků kurzu

 

lucka.png

Vedení kurzů

 

Lucie Svoboda Mičíková (*1986 v Táboře) je absolventkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě v ateliéru „IN“ intermédia a multimédia. 

 

Ve své práci využívá medium malby, koláže, ale i prostorové instalace. Díla vznikají dlouhodobou soustředěnou prací, často jsou inspirovány literární předlohou v kombinaci s konkrétními prožitými zkušenostmi. Lucie absolvovala několik zahraničních rezidencí (MuseumsQuartier, Vídeň) a účastnila se řady sólových a skupinových výstav (ChertLüdde v Berlíně, Galerie Schloss Wiespach v Halleinu). 

Je finalistkou Ceny kritiky pro mladou malbu v roce 2016, Ceny Oskára Čepana v roce 2018 (cena pro mladé umělce na Slovensku) a laureátkou obdobné ceny v Čechách, a to Ceny Jindřicha Chalupeckého v roce 2021 jako členka skupiny Björnsonova.

www.luciemicikova.com

bottom of page